  • Mfr # NYM508-25HH-UF01
  • Zoro # G409579432
Thread Size
M5
Fastener Length
25 mm
Head Width
8.80 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
NYM508-25HH-UF01
Thread Size
M5
Fastener Length
25 mm
Head Width
8.80 mm
Head Height
3.5 mm
Drive Size
8 mm
Thread Type
Thread Pitch
0.8 mm
Description
Hex Head Cap Screw, System of Measurement Metric, Fastener Length 25 mm, Head Height 3.5 mm, Head Width 8.8 mm, Package Quantity 25