  • Mfr # PSTPD0750FNFAGUP
  • Zoro # G113753906
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Protection Type
Short Circuit, Over Voltage, Over Power, Over Current, Over Temperature, Under Voltage
Features
Compact
Specification Compliance
ATX12V
Output Power
750 W
Operating Temp. Range
41°F to 104°F
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
PSTPD0750FNFAGUP
Country of Origin
China
Dimensions
Height
3.4 in
Width
5.9 in
Depth
5.5 in
Details
Item
Power Supply
Protection Type
Features
Compact
Specification Compliance
ATX12V
Output Power
750 W
Operating Temp. Range
41°F to 104°F
Number of Fans
1
Green Environmental Attribute
80 Plus Gold; Environmentally Friendly
Efficiency
90%
Input Voltage
120V AC, 230V AC
Number of +12V Rails
1
Power Factor Correction (PFC)
Active
Output Voltage
5V SB, 5V DC, 12V DC, -12V DC, 3.3V DC
Input Frequency
50Hz/60Hz