  • Mfr # PSTPT0850FNFAGU
  • Zoro # G215222980
/ea
Free Shipping & Returns
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
PSTPT0850FNFAGU
Description
The Toughpower GT Series is built to meet modern power demands, supporting the latest ATX 3.1 standards. Available in 750W and 850W models, it provides 80 PLUS Gold efficiency and includes a native PCIe Gen 5.1 12+4 pin connector for high-performance GPUs. With Smart Zero Fan technology and a 120mm hydraulic bearing fan, it ensures quiet operation and reliable power delivery.