  • Mfr # P022-001-13A
  • Zoro # G516099854
/ea
Key Features
Jacket Color
Black
Receptacle Configuration
5-15R
Voltage
125 V AC
Max. Amps
13A
Plug Configuration
5-15P
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
P022-001-13A
Country of Origin
China
Dimensions
Cord Length
1 ft
Details
Item
Power Cord
Jacket Color
Black
Receptacle Configuration
5-15R
Voltage
125 V AC
Max. Amps
13A
Plug Configuration
5-15P
Standards
UL Listed
Description
Power Cord, Wire Size 16 AWG, Number of Conductors 3, Jacket Material PVC, Jacket Color Black, Cord Length 1 ft, Voltage 120V AC, Cord Shape Round, Trade Designation SJT