  • Mfr # P024-006-15D
  • Zoro # G716099739
/ea
Key Features
Voltage
120 V AC
Plug Configuration
NEMA 5-15P
Max. Amps
15 A
Jacket Color
Black
Receptacle Configuration
NEMA 5-15R
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
P024-006-15D
Country of Origin
Viet Nam
Dimensions
Cord Length
6 ft
Wire Size
14 AWG
Details
Item
Power Cord
Voltage
120 V AC
Plug Configuration
NEMA 5-15P
Max. Amps
15 A