  • Mfr # U280-W02-40C2-G
  • Zoro # G016137414
/ea
Key Features
Input Voltage
120 V AC, 230 V AC
USB
Yes
Overall Height
1.9 in
Includes
AC Adapter, Quick Start Guide
Environmentally Friendly
Yes
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
U280-W02-40C2-G
Country of Origin
Viet Nam
Dimensions
Overall Height
1.9 in
Overall Width
1.9 in
Overall Depth
1.1 in
Details
Item
AC Adapter
Input Voltage
120 V AC, 230 V AC
USB
Includes
AC Adapter, Quick Start Guide
Environmentally Friendly
Max. Output Current
3 A
Output Voltage
5 V DC, 12 V DC, 9 V DC
Device Supported
Smartphone, Portable Speaker, Notebook, Tablet, e-book Reader, USB Type C Device, Mobile Device
Output Watts
40 W