  • Mfr # BULK-RS-E60-701
  • Zoro # G7784504
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Thickness
3/16"
Width
36"
Length
20 ft.
Material
EPDM
Color
Black
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
BULK-RS-E60-701
Dimensions
Thickness
3/16"
Width
36"
Length
20 ft.
Details
Material
EPDM
Color
Standard
Temperature Range
-30 Degrees to 250 Degrees F
Thickness Tolerance
(-0.022" - +0.022")
Tensile Strength
1,000 psi
Durometer
60A
Shape
Roll
Description
EPDM Rubber Roll No Adhesive - 60A - 3/16" Thick x 36" Wide x 20 ft. Long