  • Mfr # BULK-RS-E60-699
  • Zoro # G7787900
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Thickness
3/32"
Width
36"
Length
20 ft.
Material
EPDM
Color
Black
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
BULK-RS-E60-699
Dimensions
Thickness
3/32"
Width
36"
Length
20 ft.
Details
Material
EPDM
Color
3.5
Temperature Range
-30 Degrees to 250 Degrees F
Shape
Roll
Durometer
60A
Thickness Tolerance
(-0.013" - +0.013")
Smooth
Tensile Strength
1,000 psi
Description
EPDM Rubber Roll No Adhesive - 60A - 3/32" Thick x 36" Wide x 20 ft. Long