  • Mfr # BULK-RS-BHS40-649
  • Zoro # G7791242
Thickness
3/32"
Width
18"
Length
36"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
BULK-RS-BHS40-649
Thickness
3/32"
Width
18"
Length
36"
Tensile Strength
1,500 psi
Shape
Sheet
Thickness Tolerance
(-0.013" - +0.013")
Durometer
40A
Description
High Strength Buna-N Rubber Sheet No Adhesive - 40A - 3/32" Thick x 18" Wide x 36" Long