  • Mfr # BULK-RS-BHS40-453
  • Zoro # G7791671
Width
6"
Length
12"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
BULK-RS-BHS40-453
Width
6"
Length
12"
Thickness Tolerance
(-0.035" - +0.035")
Tensile Strength
1,500 psi
Shape
Sheet
Durometer
40A
Description
High Strength Buna-N Rubber Sheet No Adhesive - 40A - 3/8" Thick x 6" Wide x 12" Long