  • Mfr # UNI-4048-4-BLU-115-1
  • Zoro # G1751808
Load Capacity
4000 lb.
Platform Length
48"
Overall Width
40"
Overall Height
42-1/4"
Phase
Single Phase
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
UNI-4048-4-BLU-115-1
Platform Length
48"
Overall Width
40"
Overall Height
42-1/4"
Platform Width
40 in.
Platform Depth
48 in.
Max. Work Height
8 in.
Details
Load Capacity
4000 lb.
Item
Work Platform
Phase
Single Phase
Includes
HP
2 hp
Voltage
115V