  • Mfr # GR-F2R-BO-TP42-HDG
  • Zoro # G500471550
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Depth
10 in.
Material
Steel
Finish
Galvanized
Length
10
Weight
41
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
GR-F2R-BO-TP42-HDG
Country of Origin
China
Dimensions
Depth
10 in.
Length
10
Height
42
Width
Overall Length
10 in.
Overall Height
42 in.
Overall Width
10 in.
Wall Thickness
1/4 in.
5/6 ft.
Mounting Plate Dimensions
9-7/8" x 9-3/4"
Details
Item
42" Rigid Tube Post Bolt On Galv