Boring Bar Sleeves, Boring bar holder, A2140-W32-R08-065
  • Mfr # A2140-W32-R08-065
  • Zoro # G800031553
Key Features
Mounting Hole Dia.
32mm
Connection diameter
8mm
Functional length
5mm
Application
With Weldon shank in accordance with DIN 9766
Overall length
65mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
A2140-W32-R08-065
Country of Origin
Switzerland
Dimensions
Mounting Hole Dia.
32mm
Connection diameter
8mm
Functional length
5mm
Overall length
65mm