  • Mfr # VBMT110304-MM4 WSM10S
  • Zoro # G4817290
Inscribed Circle
2
Insert Size
221
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
VBMT110304-MM4 WSM10S
Insert Size
221
Corner Radius
1
Insert Thickness
0.1250"
Mounting Hole Dia.
0.110"
Nose Radius
0.016"
Thickness
2
Cutting Edge Length
11.07mm
Depth of Cut
0.40 to 1.50mm