  • Mfr # VBMT110308-MM4 WSM10S
  • Zoro # G4840460
Inscribed Circle
2
Insert Size
222
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
VBMT110308-MM4 WSM10S
Insert Size
222
Corner Radius
2
Mounting Hole Dia.
0.110"
Nose Radius
0.031"
Insert Thickness
0.1250"
Depth of Cut
0.50 to 1.50mm
Cutting Edge Length
11.07mm