  • Mfr # VCMT110308-RK4 WKK20S
  • Zoro # G7928055
Inscribed Circle
2
Insert Size
222
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
VCMT110308-RK4 WKK20S
Insert Size
222
Corner Radius
2
Nose Radius
0.0310"
Insert Thickness
0.1250"
Mounting Hole Dia.
0.110"
Depth of Cut
0.60 to 3.00mm
Cutting Edge Length
11.07mm