  • Mfr # DNMG150604-FM5 WMP20S
  • Zoro # G4759233
/ea
Key Features
Insert Shape
Diamond
Insert Style
DNMG
Inscribed Circle
4
Insert Size
441
Chip-Breaker
Yes
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
DNMG150604-FM5 WMP20S
Country of Origin
Germany
Dimensions
Insert Size
441
Corner Radius
1
Nose Radius
0.016"
Mounting Hole Dia.
0.203"
Insert Thickness
0.2500"
Thickness
4
Depth of Cut
0.20 to 1.50mm
Cutting Edge Length
15.50mm