  • Mfr # DC160-03-03.500A1-WJ30ET
  • Zoro # G300022525
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Finish
WJ30ET (TiSiAlCrN/AlTiN)
Flute Length
20mm
Overall Length
62mm
Shank Dia.
6mm
Maximum Drilling Depth
14mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
DC160-03-03.500A1-WJ30ET
Country of Origin
China
Dimensions
Flute Length
20mm
Overall Length
62mm
Shank Dia.
6mm
Maximum Drilling Depth
14mm
Cutting edge diameter (m7)
3.5mm
Shank Length
36mm