  • Mfr # DC150-05-04.600A0-WJ30TA
  • Zoro # G400024603
Overall Length
74 mm
Flute Length
36mm
Finish - Machining
WJ30TA (TiNAl)
Shank Dia.
6 mm
Drilling Depth
29mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
DC150-05-04.600A0-WJ30TA
Overall Length
74 mm
Flute Length
36mm
Shank Dia.
6 mm
Drilling Depth
29mm
Cutting edge diameter (m7)
4.6mm
Shank Length
36mm
Details
Finish - Machining
WJ30TA (TiNAl)
Description
High Performance Drills, 0.1811 inch diameter, 5 xDc, Carbide, no coolant exit, for ISO material groups K, P