Indexable Drill Bit for Small Holes, 32 mm L, 60 mm dia., Coolant Through, D4120-03-25.50F32-P44,
  • Mfr # D4120-03-25.50F32-P44
  • Zoro # G2916690
Shank Length
60.00mm
Overall Length
169.00mm
Shank Dia.
32.00mm
ISO Number
D4120-03-25.50F32-P44
Depth x Dia. Ratio
3xD
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
D4120-03-25.50F32-P44
Shank Length
60.00mm
Overall Length
169.00mm
Shank Dia.
32.00mm
Depth x Dia. Ratio
3xD
Flute Length
100.30mm
Max. Drilling Depth
77.00mm
Details
Item
Indexable Drill Bit for Small Holes
ISO Number
D4120-03-25.50F32-P44
Coolant Fed
Coolant Through
ANSI Code
D4120-03-25.50F32-P44
Description
Indexable Drill Bit for Small Holes, 3xD, Max. Drilling Depth 77.00mm, D4120-03-25.50F32-P44, Coolant Through