  • Mfr # D4120-02-29.00F32-P44
  • Zoro # G2882698
Shank Length
60.00mm
Overall Length
150.00mm
Shank Dia.
32.00mm
ISO Number
D4120-02-29.00F32-P44
Flute Length
84.60mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
D4120-02-29.00F32-P44
Shank Length
60.00mm
Overall Length
150.00mm
Shank Dia.
32.00mm
Flute Length
84.60mm
Max. Drilling Depth
58.00mm
Depth x Dia. Ratio
2xD
Max. Drill Dia.
29.00mm
Details
Item
Indexable Drill Bit for General Drilling
ISO Number
D4120-02-29.00F32-P44
ANSI Code
D4120-02-29.00F32-P44
Description
Indexable Drill Bit for General Drilling, Max. Drill Dia. 29.00mm, 2xD, Max. Drilling Depth 58.00mm