Indexable Drill Inserts Square P4840P-4R-E67 WKP25S K P
  • Mfr # P4840P-4R-E67 WKP25S
  • Zoro # G700028455
/ea
Key Features
Insert thickness
3.4mm
Cutting edge length
7.8mm
Number of cutting edges
4
Clearance angle
11°
Nose Radius
0.48mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
P4840P-4R-E67 WKP25S
Country of Origin
Germany
Dimensions
Insert thickness
3.4mm
Cutting edge length
7.8mm
Nose Radius
0.48mm
3.4mm