  • Mfr # DA110-08-08.700U0-WZ90AJ
  • Zoro # G300022921
Shank Dia.
8.7mm
Flute length
81mm
Cutting edge length
66mm
Cutting edge diameter (h8)
8.7mm
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
DA110-08-08.700U0-WZ90AJ
Shank Dia.
8.7mm
Flute length
81mm
Cutting edge length
66mm
Cutting edge diameter (h8)
8.7mm
Overall length
125mm
Description
Jobber Drills, 0.3425 inch diameter, 8 xDc, HSS, no coolant exit, for ISO material groups