Micro Drill, 0.62mm, Carbide, DB130-05-00.620U0-WJ30UU
  • Mfr # DB130-05-00.620U0-WJ30UU
  • Zoro # G6293301
Drill Bit Size
0.62 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
DB130-05-00.620U0-WJ30UU
Drill Bit Size
0.62 mm
Overall Length
25 mm
Flute Length
33/200 in
Shank Dia.
1 mm
Shank Length
20.8 mm
Drill Diameter Tolerance
+0.000 mm/-0.004 mm
Maximum Drilling Depth
0.1650 in
Decimal Equivalent
0.0244
Description
Micro Drill Bit, Drill Bit Size 0.62 mm, Drill Bit Point Angle 140 Degrees , Conventional Point, Carbide, Bright (Uncoated), +0.000 mm/-0.004 mm, Spiral, K30F