  • Mfr # AK610.Z16.E10.036
  • Zoro # G8808003
Overall Length
140.00mm
Shank Dia.
16.00mm
Material - Machining
Carbide
Neck Length
92.00mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
AK610.Z16.E10.036
Overall Length
140.00mm
Shank Dia.
16.00mm
Neck Length
92.00mm
Connection Size
E10
Material - Machining
Carbide
ANSI Code
AK610.Z16.E10.036
ISO Number
AK610.Z16.E10.036
DIN 6535
Neck Angle
85 Degrees
Description
Exchangeable Mill Head Holder, Connection Size E10, Shank Dia. 16.00mm, Overall Length 140.00mm, Neck Length 92.00mm