  • Mfr # AK610.Z20.E16.075
  • Zoro # G8808116
Overall Length
190.00mm
Shank Dia.
20.00mm
Material - Machining
High Speed Steel
Neck Length
75.00mm
ISO Number
AK610.Z20.E16.075
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
AK610.Z20.E16.075
Overall Length
190.00mm
Shank Dia.
20.00mm
Neck Length
75.00mm
Connection Size
E16
Material - Machining
High Speed Steel
ISO Number
AK610.Z20.E16.075
Neck Angle
89 Degrees
ANSI Code
AK610.Z20.E16.075
Description
Exchangeable Mill Head Holder, Connection Size E16, Shank Dia. 20.00mm, Overall Length 190.00mm, Neck Length 75.00mm