  • Mfr # AK610.Z32.E20.073
  • Zoro # G8808204
Overall Length
180.00mm
Shank Dia.
32.00mm
Material - Machining
Carbide
Neck Length
73.00mm
Connection Size
E20
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
AK610.Z32.E20.073
Overall Length
180.00mm
Shank Dia.
32.00mm
Neck Length
73.00mm
Connection Size
E20
Material - Machining
Carbide
ANSI Code
AK610.Z32.E20.073
Neck Angle
85 Degrees
ISO Number
AK610.Z32.E20.073
Description
Exchangeable Mill Head Holder, Connection Size E20, Shank Dia. 32.00mm, Overall Length 180.00mm, Neck Length 73.00mm