  • Mfr # TCMT110204-FK6 WKK10S
  • Zoro # G7938771
Inscribed Circle
1/4 in
Insert Size
21.51
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
TCMT110204-FK6 WKK10S
Insert Size
21.51
Corner Radius
0.4 mm
Insert Thickness
0.0940"
Mounting Hole Dia.
0.110"
Nose Radius
0.0160"
Depth of Cut
0.30 mm to 2.00 mm
Cutting Edge Length
11 mm
Through Hole Inside Dia.
2.8 mm
Thickness
2.38 mm