  • Mfr # TCMT110204-FM6 WSM20S
  • Zoro # G4881517
Inscribed Circle
1/4 in
Insert Size
21.51
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
TCMT110204-FM6 WSM20S
Insert Size
21.51
Corner Radius
0.4 mm
Insert Thickness
0.0940"
Mounting Hole Dia.
0.110"
Nose Radius
0.016"
Thickness
2.38 mm
Cutting Edge Length
11 mm
Through Hole Inside Dia.
2.8 mm
Depth of Cut
0.30 mm to 1.60 mm