  • Mfr # TCMT110204-RM4 WSM10S
  • Zoro # G7938920
Inscribed Circle
1/4 in
Insert Size
21.51
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
TCMT110204-RM4 WSM10S
Insert Size
21.51
Corner Radius
0.4 mm
Nose Radius
0.0160"
Insert Thickness
0.0940"
Mounting Hole Dia.
0.110"
Through Hole Inside Dia.
2.8 mm
Thickness
2.38 mm
Cutting Edge Length
11 mm
Depth of Cut
0.40 mm to 3.00 mm