  • Mfr # TCMT110208-FM4 WSM20S
  • Zoro # G7939298
Inscribed Circle
1/4 in
Insert Size
21.52
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
TCMT110208-FM4 WSM20S
Insert Size
21.52
Corner Radius
0.8 mm
Mounting Hole Dia.
0.110"
Nose Radius
0.0310"
Insert Thickness
0.0940"
Thickness
2.38 mm
Through Hole Inside Dia.
2.8 mm
Depth of Cut
0.10 mm to 1.50 mm
Cutting Edge Length
11 mm