  • Mfr # TCMT110208-MM4 WSM20S
  • Zoro # G7939377
Inscribed Circle
1/4 in
Insert Size
21.52
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
TCMT110208-MM4 WSM20S
Insert Size
21.52
Corner Radius
0.8 mm
Nose Radius
0.0310"
Insert Thickness
0.0940"
Mounting Hole Dia.
0.110"
Through Hole Inside Dia.
2.8 mm
Depth of Cut
0.50 mm to 2.00 mm
Cutting Edge Length
11 mm
Thickness
2.38 mm