  • Mfr # D4140-05-14.00A16-B
  • Zoro # G2905509
Max. Drilling Depth
2.8740"
Depth x Dia. Ratio
5xD
Shank Dia.
16.00mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
D4140-05-14.00A16-B
Max. Drilling Depth
2.8740"
Depth x Dia. Ratio
5xD
Shank Dia.
16.00mm
Overall Length
5.9840"
Min. Drill Dia.
0.5510"
Shank Length
1.8900"