  • Mfr # D4140-07-14.00F16-B
  • Zoro # G2957266
Shank Dia.
16.00mm
ISO Number
D4140-07-14.00F16-B
ANSI Code
D4140-07-14.00F16-B
Shank Length
1.8900"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
D4140-07-14.00F16-B
Shank Dia.
16.00mm
Shank Length
1.8900"
Min. Drill Dia.
0.5510"
Max. Drilling Depth
3.9760"
Overall Length
7.0870"