  • Mfr # D3120-02-34.00F32-P24
  • Zoro # G2939084
Overall Length
160.00mm
Shank Dia.
32.00mm
Shank Length
60.00mm
ISO Number
D3120-02-34.00F32-P24
Max. Drilling Depth
68.00mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
D3120-02-34.00F32-P24
Country of Origin
China
Dimensions
Overall Length
160.00mm
Shank Dia.
32.00mm
Shank Length
60.00mm
Max. Drilling Depth
68.00mm
Depth x Dia. Ratio
2xD
Flute Length
92.00mm
Max. Drill Dia.
34.00mm
ISO Number
D3120-02-34.00F32-P24
ANSI Code
D3120-02-34.00F32-P24
Description
Indexable Drill Bit for General Drilling, Max. Drill Dia. 34.00mm, 2xD, Max. Drilling Depth 68.00mm