  • Mfr # D3120-03-20.00F25-P21
  • Zoro # G2947825
Overall Length
141.00mm
ISO Number
D3120-03-20.00F25-P21
Shank Dia.
25.00mm
Shank Length
56.00mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
D3120-03-20.00F25-P21
Country of Origin
China
Dimensions
Overall Length
141.00mm
Shank Dia.
25.00mm
Shank Length
56.00mm
Max. Drilling Depth
60.00mm
Flute Length
77.00mm
Max. Drill Dia.
20.00mm
Depth x Dia. Ratio
3xD
ISO Number
D3120-03-20.00F25-P21
ANSI Code
D3120-03-20.00F25-P21
Description
Indexable Drill Bit for General Drilling, Max. Drill Dia. 20.00mm, 3xD, Max. Drilling Depth 60.00mm