  • Mfr # D3120-04-17.00F25-P21
  • Zoro # G2921846
Overall Length
149.00mm
Shank Length
56.00mm
Shank Dia.
25.00mm
ISO Number
D3120-04-17.00F25-P21
Flute Length
85.00mm
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
D3120-04-17.00F25-P21
Country of Origin
Austria
Dimensions
Overall Length
149.00mm
Shank Length
56.00mm
Shank Dia.
25.00mm
Flute Length
85.00mm
Max. Drill Dia.
17.00mm
Depth x Dia. Ratio
4xD
Max. Drilling Depth
68.00mm
ISO Number
D3120-04-17.00F25-P21
ANSI Code
D3120-04-17.00F25-P21
Description
Indexable Drill Bit for General Drilling, Max. Drill Dia. 17.00mm, 4xD, Max. Drilling Depth 68.00mm