  • Mfr # D4120-02-21.00F25-P43
  • Zoro # G2885629
ISO Number
D4120-02-21.00F25-P43
Shank Dia.
25.00mm
Overall Length
123.00mm
Shank Length
56.00mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
D4120-02-21.00F25-P43
Shank Dia.
25.00mm
Overall Length
123.00mm
Shank Length
56.00mm
Depth x Dia. Ratio
2xD
Flute Length
61.00mm
Max. Drilling Depth
42.00mm
Max. Drill Dia.
21.00mm
Details
Item
Indexable Drill Bit for General Drilling
ISO Number
D4120-02-21.00F25-P43
ANSI Code
D4120-02-21.00F25-P43
Description
Indexable Drill Bit for General Drilling, Max. Drill Dia. 21.00mm, 2xD, Max. Drilling Depth 42.00mm