  • Mfr # D4120-02-37.00F40-P46
  • Zoro # G2892525
Shank Length
70.00mm
Overall Length
184.00mm
ISO Number
D4120-02-37.00F40-P46
Shank Dia.
40.00mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
D4120-02-37.00F40-P46
Shank Length
70.00mm
Overall Length
184.00mm
Shank Dia.
40.00mm
Max. Drilling Depth
74.00mm
Flute Length
103.70mm
Max. Drill Dia.
37.00mm
Depth x Dia. Ratio
2xD
Details
Item
Indexable Drill Bit for General Drilling
ISO Number
D4120-02-37.00F40-P46
ANSI Code
D4120-02-37.00F40-P46
Description
Indexable Drill Bit for General Drilling, Max. Drill Dia. 37.00mm, 2xD, Max. Drilling Depth 74.00mm