  • Mfr # D4120-05-23.00F25-P43
  • Zoro # G2932565
ISO Number
D4120-05-23.00F25-P43
Shank Length
56.00mm
Overall Length
196.00mm
Shank Dia.
25.00mm
Max. Drilling Depth
115.00mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
D4120-05-23.00F25-P43
Shank Length
56.00mm
Overall Length
196.00mm
Shank Dia.
25.00mm
Max. Drilling Depth
115.00mm
Max. Drill Dia.
23.00mm
Depth x Dia. Ratio
5xD
Flute Length
133.70mm
ISO Number
D4120-05-23.00F25-P43
ANSI Code
D4120-05-23.00F25-P43
Description
Indexable Drill Bit for General Drilling, Max. Drill Dia. 23.00mm, 5xD, Max. Drilling Depth 115.00mm