  • Mfr # D4120-05-27.00F32-P44
  • Zoro # G2934656
ISO Number
D4120-05-27.00F32-P44
Shank Dia.
32.00mm
Shank Length
60.00mm
Overall Length
227.00mm
ANSI Code
D4120-05-27.00F32-P44
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
D4120-05-27.00F32-P44
Shank Dia.
32.00mm
Shank Length
60.00mm
Overall Length
227.00mm
Max. Drill Dia.
27.00mm
Depth x Dia. Ratio
5xD
Flute Length
161.20mm
Max. Drilling Depth
135.00mm
ISO Number
D4120-05-27.00F32-P44
ANSI Code
D4120-05-27.00F32-P44
Description
Indexable Drill Bit for General Drilling, Max. Drill Dia. 27.00mm, 5xD, Max. Drilling Depth 135.00mm