  • Mfr # H2138217-20-4
  • Zoro # G8800854
Overall Length
104.00 mm
Milling Diameter
20.00mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
H2138217-20-4
Overall Length
104.00 mm
Milling Diameter
20.00mm
Length of Cut
38.00 mm
Milling Dia.
20.00 mm
Corner Radius
0.50mm
Shank Dia.
20.00 mm
Neck Dia.
20.00mm
Neck Length
104.00mm
Description
Corner Radius End Mill, 20.00 mm Milling Dia., Carbide, Metric, 0.50mm, 38.00 mm, 104.00 mm