  • Mfr # MC326-12.0A4B200C
  • Zoro # G9383613
Length of Cut
0.46875 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
MC326-12.0A4B200C
Length of Cut
0.46875 in
Milling Diameter
12.00mm
Corner Radius
0.08 in
Neck Dia.
0.45 mm
Milling Dia.
12 mm
Single End/Double End
Single
Finish - Machining
List Number
MC326
Max. Helix Angle
50 Degrees
Description
Corner Radius End Mill, 12 mm Milling Dia., Carbide, TiAlN, Metric, 0.08 in, 0.46875 in, 3 9/32 in