  • Mfr # MC326-12.0A4L300
  • Zoro # G9382861
Length of Cut
1 1/64 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
MC326-12.0A4L300
Length of Cut
1 1/64 in
Milling Diameter
12.00mm
Corner Radius
0.11 in
Shank Dia.
Milling Dia.
12.00 mm
Neck Dia.
0.48mm
Description
Corner Radius End Mill, 12.00 mm Milling Dia., Carbide, TiAlN, Metric, 0.11 in, 1 1/64 in, 3 61/64 in