  • Mfr # MC326-12.0A4LC
  • Zoro # G9384191
Length of Cut
31/64 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
MC326-12.0A4LC
Length of Cut
31/64 in
Milling Diameter
12.00mm
Milling Dia.
12.00 mm
Corner Radius
0.12 in
Neck Dia.
0.45mm
Metric
Drilling Tool Configuration
Individual
Description
Corner Radius End Mill, 12.00 mm Milling Dia., TiAlN, Metric, 0.12 in, 31/64 in, 3 61/64 in