  • Mfr # MC326.12.7W4D305
  • Zoro # G9382396
Length of Cut
1 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
MC326.12.7W4D305
Length of Cut
1 in
Milling Diameter
12.70mm
Overall Length
3 1/2 in
Shank Dia.
1/2 in
Milling Dia.
12.70 mm
Neck Dia.
0.50mm
Corner Radius
0.12 in
Description
Corner Radius End Mill, 12.70 mm Milling Dia., Carbide, TiAlN, Metric, 0.12 in, 1 in, 3 1/2 in