  • Mfr # MC326-16.0W4L100C
  • Zoro # G9384846
End Mill Style
Corner Radius
Length of Cut
5/8 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
MC326-16.0W4L100C
Length of Cut
5/8 in
Milling Diameter
16.00mm
Overall Length
4 1/2 in
Milling Dia.
16.00 mm
Corner Radius
0.04 in
Neck Dia.
0.60mm
Single End/Double End
Single End
Item
Corner Radius End Mill
WK40TF
Material - Machining
Carbide
Description
Corner Radius End Mill, 16.00 mm Milling Dia., Carbide, TiAlN, Metric, 0.04 in, 5/8 in, 4 1/2 in