  • Mfr # A1549TFP-4.9
  • Zoro # G4870700
Overall Length
132 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
A1549TFP-4.9
Drill Bit Size
4.9 mm
Overall Length
132 mm
Flute Length
3 17/40 in
Shank Dia.
4.9 mm
Drill Point Length
1.14mm
Maximum Drilling Depth
3 27/64 in
Shank Length
45 mm
Decimal Equivalent
0.1929
Description
Extra Long Drill Bit, Drill Bit Size 4.9 mm, Drill Bit Point Angle 130 Degrees , Conventional Point, High Speed Steel, TiNAl, Material Grade - Machining TFP, Maximum Drilling Depth 3 27/64 in, Metric, 12xD