  • Mfr # MC326-20.0W4L100C
  • Zoro # G9384882
End Mill Style
Corner-Radius
Length of Cut
0.78125 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
MC326-20.0W4L100C
Length of Cut
0.78125 in
Milling Diameter
20.00mm
Dimension Type
Metric
Corner Radius
0.04 in
Shank Dia.
Neck Dia.
0.75 mm
Overall Length
Milling Dia.
20 mm
Single End/Double End
Single
Item
Corner Radius End Mill
Metric
Material - Machining
WK40TF
List Number
MC326
Max. Helix Angle
50 Degrees
Description
Corner Radius End Mill, 20 mm Milling Dia., Carbide, TiAlN, Metric, 0.04 in, 0.78125 in, 4 15/16 in