  • Mfr # MC726-10.0W4A025J
  • Zoro # G9383367
Number of Flutes
4
Length of Cut
10.00 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
MC726-10.0W4A025J
Length of Cut
10.00 mm
Milling Diameter
10.00mm
Overall Length
66.00 mm
Corner Radius
0.25mm
Shank Dia.
10.00 mm
Neck Dia.
0.40mm
Milling Dia.
10.00 mm
Details
Number of Flutes
4
Description
Corner Radius End Mill, 10.00 mm Milling Dia., Carbide, TiAlN, Metric, 0.25mm, 10.00 mm, 66.00 mm